Wina dopiero na czwartym miejscu, gdy chodzi o ulubione alkohole Polaków

5c18ebf01ff6f osize969x565q71h40f91b

Interia Biznes podaje na Agencją Badawczą Nielsen zestawienie alkoholi najczęściej spożywanych przez Polaków.

Nic nie odbierze palmy pierwszeństwa piwu, a co zaskakujące o 80% wzrosła sprzedaż piw bezalkoholowych. Za nami upalne lato, więc rzeczywiście piwo było napojem chętnie kupowanym. Kolejne miejsce na podium przypadło wódce i whisky.

Jeżeli chodzi o wódki zyskują smakowe: wiśnia, cytryna,malina i pigwa.Natomiast w segmencie wódek czystych  produkty premium wypierają economy.

Sprzedaż whisky na polskim rynku wzrosła w ciągu ostatniego roku o 11%, to sporo zważywszy, że jej sprzedaż rośnie nie pierwszy raz.

Wino pojawiło się na czwartej pozycji. 

"Wino to kategoria, w której najbardziej widać trend tzw. premiumizacji - o ile segmenty economy i mainstream praktycznie stoją w miejscu, to segmenty premium rosną w tempie powyżej 20 proc. Zmienia się też struktura krajów pochodzenia wina - te z krajów byłego bloku wschodniego, takich jak Węgry czy Bułgaria, tracą udziały, bardzo zyskują zaś wina z krajów Nowego Świata takich jak Chile, Australia czy RPA - zaznacza ekspert z Nielsena." jak podaje Interia Biznes.


Spory wzrost sprzedaży zanotowały wina musujące. Wśród nich prosecco i cava. Natomiast spadek sprzedaży odnotowały szampany.
Wy wybierajcie jednak wino, wino i tylko wino. Może wspólnie uda nam się zdetronizować pozostałe alkohole.

Zobacz koniecznie