Expert Club Lussac Saint - Emilion 2016

Nazwa wina: Expert Club Lussac Saint - Emilion 2016
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Intermarche
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 29,99zł PLN

 

Lussac Saint - Emilion 2016
29,99zł

Saint Emilion - kolejna znana nazwa na etykietach tej kolekcji. Ciekawe, czy w winie za mniej niż 3 dychy odnajdziemy cechy typowe dla Prawego Brzegu Bordeaux.

Przyjemny, "miękki" zapach dojrzałej wiśni, śliwki podszyty nutami drewna i na drugim lub nawet trzecim planie majacząca nuta balsamiczna. Jest to aromat elegancki i harmonijny, jak w dobrych bordoskich merlotach. Zaczyna się nieźle.

Schowana kwasowość, zaznaczona tanina idąca w kierunku wypolerowanej, aczkolwiek gdyby dać mu jeszcze troche czasu byłaby jeszcze gładsza z korzyścią dla tego wina. Smak ciemnych owoców, porzeczek, śliwki w czekoladzie. Harmonijny, zbalansowany, elegancki (słowo klucz). Nie jest to wino aplauzowe, po każdym którego łyku strzelają w ustach fajerwerki a finisz trwa nawet po umyciu zębów. To stonowane, eleganckie, dobrze i z rozwagą zrobione Bordeaux przypominające klasowe wina z Prawego Brzegu. I to za mniej niż 3 dychy. Dobry, bezpieczny wybór na rodzinną kolację przy białym obrusie. Jesteśmy pewni, że jeszcze nie raz po nie sięgniemy.

4,5/5