Może upały wrócą?

Nazwa wina: Organic Camino Los Robles 2016 Blanco Airen
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Zielone Butelki
Ocena DO TRZECH DYCH:
Ocena użytkowników:
Cena: 18,09 PLN

 

Wczesna jesień w Hiszpanii jest bardzo gorąca. Może nawet aż za bardzo, zwłaszcza w Barcelonie i Katalonii. Wino, o którym dziś piszę, chyba bardziej pasuje do tamtejszej atmosfery, niż polskiego początku października z chłodnymi nocami i dniami, podczas których temperatura nie przekracza 20*C.

 

Airen jest najpopularniejszą w Hiszpanii odmianą białych winogron, która w ostatnich latach nie cieszy się specjalnym uznaniem tak enologów, jak i klientów. Daje wina mocno kwasowe i na ogół niezachwycające jakością. Między innymi dlatego dużo nasadzeń tego szczepu się wycina, a winogrona częściej są wykorzystywane do produkcji destylatów, niż win białych.

 

Smakując zawartość tej butelki wypadałoby zgodzić się z większością powyższych stwierdzeń. Wino jest bardzo kwasowe, cytrynowo - grejpfrutowe. Dość lekkie, o mało stanowczej strukturze. Mimo tego (a może dzięki temu) pije się je bardzo lekko i szybko, czemu sprzyja niski woltaż (11% alkoholu w hiszpańskim winie!? Proszę Was...). Pod wieloma względami przypomina innego Iberyjczyka - Vinho Verde i przypuszczam, że sprawdzi się w tych samych sytuacjach picia. Niezłe, ale sezon na nie w tym roku już chyba nie wróci. Co najwyżej będzie orzeźwiać podczas gorących imprez jesiennych.

Dodaj ocenę

Zaloguj się aby mieć możliwość oceniania.

Dodaj komentarz

Nie możesz dodać komentarza, dopóki nie będziesz zalogowany. Zaloguj.

Nikt jeszcze nie skomentował

Zobacz podobne wina