Retsina Cavino

Nazwa wina: Retsina Cavino
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Biedronka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 14,99 zł PLN

 

Kolor: nieomal biały, delikatnie słomkowy

Nos: cytrusowy, świeży, ale też z nutą warzywną

smak: orzeźwiający, cytrusowy, lekko kwaskowaty

Retsina należy do moich ulubionych win-wspomnień, to jest wino, którego będąc w Grecji nie można pominąć. Pije się je "w trakcie, po i przed" . I obok równie powszechnie panującego Ouzo wiąże się z tamtejszym klimatem, ciepłem i wakacjami. Klimat mamy prawie grecki, więc tutaj smakuje równie dobrze. retsina, to białe wytrawne wino ( są też retsiny czerwone i różowe - podobno, nie piłam), które ma orzeźwiać. Jest lekko kwaskowe, lekkie, ma pasować do jedzenia czegokolwiek nie chcielibyście spróbować Retsina jest na miejscu.

Ma też charakterystyczny smak żywicy sosnowej, z której dodatkiem jest wyrabiane, wyczuwa się go bardziej lub mniej, ale zawsze wyczuwa.Jest doskonałym orzeźwieniem w gorące dni.

Retsina z Biedronki jest bardzo poprawna, może smak nie jest bardzo mocno podbity sosną alpejską , ale jest ona gdzieś w tle absolutnie rozpoznawalna. Co jest wielką zaletą tego wina, pasuje ono nieomal do wszystkiego co planujecie jeść. Kolejną zaletą tego wina, jest jego cena, jest to wino tanie i w Grecji i poza nią.

Ta konkretna butelka została schłodzona, otwarta, wypita podczas sobotniej kolacji z wielkim smakiem. Polecam !!

Mówią, że albo się Retsinę kocha, albo absolutnie nienawidzi. To nie może być prawda ! Każdy kocha Retsinę !!