5 pomysłów na prezent dla Winomana

The Ultimate Guide to Christmas Wine2

Jaki prezent dla winomana? Butelka ulubionego trunku jest naturalnie, dobrym pomysłem, ale być może Święta to dobry czas, by obdarować się wyjątkowo czymś w stanie stałym. I uwaga, odpuszczamy dzisiaj wszelkiego rodzaju „duperele” – gigantyczne kieliszki, zatyczki w kształcie kurczaka czy inne aeratory (to chyba, wbrew pozorom, najgorszy duperel). Wybierzmy coś naprawdę fajnego, przydatnego, wartościowego! Nasze pomysły:

---
1. Degustacja win z sommelierem

Degustacje Do Trzech Dych Pl2
No dobra, to akurat nie jest prezent w stanie stałym, ale też nie i w ciekłym – tutaj obdarowujemy prawdziwym uniesieniem duchowym :) Wieczór z dobrą selekcją win, odpowiednim food pairingiem, ciekawie prowadzony przez doświadczonego sommeliera to świetna zabawa, nauka i wspomnienia. Nie pogardzilibyśmy.

Degustacje, na których byliśmy i nam się podobało:


Poznań:
MS Sommelier – prowadzi wicemistrz Polski sommelierów, pełna profeska, ale bardzo przyjazna atmosfera – różne tematy degustacji, znajdzie się coś i dla amatora, i dla zawodowca.
Wino+ - doskonałe wprowadzenie do świata win, ciekawe porównania styli, świetny food pairing, klimatyczne miejsce i sympatyczny prowadzący.

Warszawa:
Kondrat Wina Wybrane może nie najtaniej, ale pełna profeska, kozackie butelki, duży wybór tematów. Zawsze można zrzucić się w kilka osób :)
Wine Taste by Kamecki - prowadzi prezydent Stowarzyszenia Sommelierów Polskich. Ciekawym doświadczeniem jest m.in. „Glass Tasting” – degustacja porównująca różne rodzaje kieliszków Riedla. Ceny znośne :)

2. Książka

Kevin Zraly Do Trzech Dych Pl
Nie jest to może zwykle nasz pierwszy wybór (wstręt przed edukacją w nas silny), ale są obecnie w księgarniach dwie pozycje, na które chętnie zwrócą uwagę nawet ci, którzy zdecydowanie bardziej preferują praktykę od teorii:

Wine Folly – temat dobrze znany wielu miłośnikom wina. Książka, która jest gigantem jeśli chodzi o podawanie wiedzy w przystępny sposób – jej szata graficzna i infografiki to już wręcz legenda. Do tego w przyzwoitej cenie!

Kurs Wiedzy o Winie – Kevin Zrally – prawdziwe kompendium wiedzy o winie, dla początkujących, jak i bardziej zaznajomionych z tematem. Morze informacji, sugestie kulinarne, pomysły na degustacje, testy – jest co robić, jest co czytać! Trochę kosztuje, ale prezentuje się godnie i ma ponad 400 stron!

3. Szkło

Kieliszek Do Trzech Dych Pl
Bo nawet sikacz za 10zł z dobrego kieliszka smakuje lepiej! Poza tym, słuchajcie, nie ukrywajmy – części naszych gości nie bardzo interesuje jakość podawanego przez nas im wina. Za to na ładne szkło każdy zwróci uwagę.
Pół żartem, pół serio – dobre szkło warto mieć. A już na pewno jest to prezent z klasą. Żeby nie zagracać szafy obdarowywanego, polecamy na prezent kupić dobrej klasy kieliszek degustacyjny, ew. dekanter. Wpadły nam w oko:

Jak masz hajs - RIEDEL
Jak masz hajs, ale mniej - RONA

4. Zestaw akcesoriów

Kieliszek Do Trzech Dych Pl 1
Coś, co chcielibyśmy mieć, ale zawsze szkoda nam pieniędzy. W oko wpadł nam taki zestaw:
LINK

Wszystko, co potrzeba, bez zbędnych dupereli: dobry trybuszon, pompka próżniowa z korkami (naprawdę must-have, jeśli lubisz pić wino do posiłku, po kieliszku – przeżyje sporo dłużej), rękaw schładzający – może i wygląda dziwnie na pierwszy rzut oka, ale doceni każdy, komu białe wino na stole zrobiło się ciepłe, albo kto ma dosyć biegania do lodówki po każdym kieliszku.

5. Korkołap

Korkolap Do Trzech Dych Pl
Korki są dla nas jak trofea. Jak pamiętnik. Łączą się z nimi fantastyczne wspomnienia, przeżycia, rozmowy. Przypominają o miłych chwilach, jak i o świetnych, wypitych butelkach. Lubimy stanąć naprzeciwko naszego „korkołapa”, popatrzeć na korki i powspominać. Do naprawdę świetnie to wygląda na ścianie. Zdecydowanie lepiej niż korki walające się po wazonach, gdzie to mieliśmy w zwyczaju je dotychczas kolekcjonować.

Fajne korkołapy znajdziecie o TUTAJ :)

Do świąt już niedaleko, nie zwlekajcie z decyzją – pamiętajcie o utrudnieniach w pracy kurierów, opóźnionych wysyłkach, tłoku w sklepach i ogólnym przedświątecznym stresie. Załatwmy to teraz a potem już tylko peace, love, wine & wesołych świąt Winoświry! <3

Zobacz koniecznie