Festiwal Wina w Auchan 16. - 25. września

Untitled design90

Dziś w Auchan rozpoczyna się Festiwal Wina, który potrwa aż do przyszłej niedzieli. Oferta jest naprawdę duża. Spróbowaliśmy kilkudziesięciu win i mamy dla Was dwanaście propozycji wartych zainteresowania.

Zacznijmy od białych. Wytrawne? Proponujemy Grillo słodko pachnące, ale dość kwasowe, ewentualnie naprawdę niezłe Verdicchio z Marche. Jeśli wolicie smaki nieco słodsze, to trzeba skierować kroki w stronę Rieslingów z Alzacji lub znad Mozeli. Ewentualnie do prosecco Bright Eyes. Nie jest mocno wytrawne, co może mu zjednać wielu zwolenników. Natomiast jeśli interesują Was słodkie białe wina, to z pewnością nie będziecie żałować, jeśli zdecydujecie się na francuskie Coteaux du Layon, niemieckiego Muellera, albo Pana Cyrano.

W przypadku win czerwonych nie ma aż tylu dobrych propozycji, ale też jest nieźle. Na przykład to Nero - dość lekkie, owocowe, na balkon czy do ogródka idealne lub wesoły Gamay z Francji. A gdybyście poszukiwali czegoś do jedzenia, to niezłym wyborem będzie to Barbaresco, ewentualnie coś z Kraju Wilków.

Zobacz koniecznie