Oficjalny apel o emoji białego wina

white wine emoji dotrzechdych 2

 

Podziel się tą informacją ze wszystkimi znajomymi, którzy są fanami białego wina!

Czerwony jest aktualnie jedynym kolorem wina dostępnym wśród emoji o tematyce alkoholowej. Firma winiarska Kendall-Jackson próbuje to zmienić składając petycję do Unicode o dodanie do zestawu emotki białego wina. Winiarnia zachęca entuzjastów wina do używania hashtagu #WhiteWineEmoji w celu rozniesienia informacji o misji

Zaledwie kilka dni po ogłoszeniu przez znanego wokalistę muzyki country Marena Morrisa, że czerwone wino jest „ohydne”, firma winiarska oficjalnie ogłosiła wyjście z inicjatywą o stworzenie emotki białego wina.

Winiarnia i winnica Kendall-Jackson wysłała niesamowicie wnikliwą (mającą 15 stron!) propozycję do Unicode Consortium (międzynarodowej organizacji non-profit projektującej m.in. emoji) zachęcającą do stworzenia emotki białego wina, która miałaby się pojawić obok aktualnie istniejącej emotki czerwonego wina.

Ludzie od wielu lat upominają się o nową emotkę, ale jak twierdzi firma Kendall-Jackson, jest to pierwsza propozycja, którą Unikod zaakceptował. 

„Nie brakuje nam pasji do białego wina, a jego światowego symbolu.” – wyznała firma podczas relacji prasowej. Jeżeli chodzi o  dostępne emotki alkoholi, aktualnie mamy możliwość wyboru czerwonego wina, piwa, szampana, szkockiej, ale również martini i tropikalnego drinka. Najwyraźniej, nie mając opcji białego wina, niektórzy wstawiają obok emotki czerwonego wina biały kwadrat, który oczywiście może zmylić odbiorcę. (Szczerze mówiąc, nie wiedzieliśmy, że tak się teraz robi).

Firma Kendall-Jackson zachęca pasjonatów wina do rozsyłania informacji na temat kampanii za pomocą hashtagu #WhiteWineEmoji – i wzięcie pod uwagę daty 4 sierpnia, kiedy to obchodzimy Międzynarodowy Dzień Białego Wina. Wydaje się to najlepszy czas na rozpoczęcie inicjatywy.

Jeżeli to zadziała, może uda nam się również wywalczyć emotkę różowego wina?

Zobacz koniecznie