Podsumowanie roku 2019 - cz.1. Statystyki.

CHART 3

Wspaniały to był rok, nie zapomnimy go nigdy…
Chciałoby się rzec, cytując klasyka.

Zaiste, był to rok przełomowy w historii naszego portalu. Pracowaliśmy naprawdę ciężko, by stworzyć dla Was wartościową stronę nie tylko z recenzjami win (choć to bezsprzecznie pozostaje cały czas najważniejszym polem naszej działalności), ale też ciekawymi artykułami, poradnikami, relacjami, panelami porównawczymi. Tak, aby pomiędzy tonami humorystycznych treści, luźnych spostrzeżeń, języka ulicy, a czasem wręcz głupkowatego dowcipu (bo tacy jesteśmy z natury, i tacy pozostaniemy!), dało się wyciągnąć nieco wiedzy o wspaniałym świecie naszego ukochanego wina.

*Poszerzyliśmy naszą załogę – więcej mocy przerobowych, więcej pomysłów, więcej treści! *Zmodernizowaliśmy naszą apkę na Androida oraz dołożyliśmy drugą, na iOs’a.
*Uruchomiliśmy kanał z podcastami „Winne Pogaduchy”. <-- Sprawdź to!
*Nawiązaliśmy kilka bliższych relacji ze sklepami i importerami, dzięki czemu w 2020 roku spodziewajcie się jeszcze więcej recenzji! Udało nam się zachować przy tym totalną niezależność opinii, więc pamiętajcie – u nas zero ściemy.
*Gościliśmy na kilku degustacjach branżowych.

Napisaliśmy przy tym kilkanaście poradników, kilkanaście testów porównawczych, dwa blindy, a samych recenzji było…

No właśnie, ile? Obstawiamy?

3
2
1


443 (!). I to licząc od czerwca, od kiedy ruszyliśmy pełną parą. Chyba nieźle, co? :) A mimo to, zobaczcie, cały czas mamy braki w naszej bazie danych! To tylko pokazuje, jaki dobrobyt panuje na marketowych półkach – do wyboru, do koloru :) W tym roku będziemy jeszcze bardziej na bieżąco, obiecujemy!

Ciekawi, jak wyglądają konkretne liczby? No to jedziemy!

Podsumowanie Roku Do Trzech Dych Pl

Na 443 ocenione wina tylko 29 zasłużyło na maksymalną notę, ale też tylko 27 na najgorszą. Co ciekawe, to właśnie te oceny interesują Was najbardziej (patrząc po statystykach strony) :) Królują oceny 3 i 4. W tym miejscu mały apel – ocena „3” to, w naszym rozumowaniu, wino już przez nas polecane! Może nie idealne, może nie skrojone pod nasze gusta, ale na pewno warte tego, by dać mu szansę. Prosimy! :D Czytajcie recenzje, może wyłapiecie z nich coś, co przekona Was do danej butelki, i nasza trója będzie waszą piąteczką :)

GDZIE KUPOWALIŚMY?
Podsumowanie Roku Do Trzech Dych Pl 1

Króluje Lidl – nie dziwi nas to. Robili w tym półroczu świetną robotę ze zmiennością i różnorodnością swojej oferty (co dwa tygodnie nowa, tematyczna karta, selekcje okolicznościowe). Może i są miejsca, gdzie selekcja jest większa (np. Auchan), ale Lidl jest zawsze bliżej, (zwykle) taniej, po drodze. W kategorii dyskontów – odsadził konkurencję. Biedronka dobrze zaczęła półrocze, ale ostatnio jakby marazm ją dopadł – liczymy, że w nowym roku coś się w jej ofercie ruszy. Liczymy także na rozwój Dużego Bena na Polskę środkową i wschodnią.

ILE PŁACILIŚMY?

Podsumowanie Roku Do Trzech Dych Pl 3

Tu bez niespodzianek – tak naprawdę rządzi półka 15-25 zł. Powód jest prosty – takich win jest najwięcej na półkach, a także, patrząc na statystyki portalu, po takie wina najczęściej sięgacie Wy, czytelnicy.

JAKI RODZAJ WINA PILIŚMY?

Podsumowanie Roku Do Trzech Dych Pl 2

Tutaj też bez niespodzianek. Wiemy, że bardzo duża część z Was szuka nieco więcej słodyczy w winie, ale powody takiej dominacji wytrawnych są dwa:
1) spójrzcie na półki sklepowe – wytrawne wina to spokojnie 75% całej oferty,
2) no dobra, gust redakcji też miał tu coś do gadania :)

W nowym roku obiecujemy nie stronić od wszelkich słodziaków i półsłodziaków!

Tyle liczb na dzisiaj. 443 recenzje w 6 miesięcy – jesteśmy naprawdę zadowoleni z tego wyniku! A jednocześnie w niemałym szoku, jak ogromny jest wybór win w naszych supermarketach i dyskontach. Ma to swoje plusy i minusy. Dla tych, którzy przyzwyczajają się do jednej butelki – niedobrze, zapewne po miesiącu, dwóch, na półce zastąpi już ją inna. Dla nas, poszukiwaczy, którzy bardzo rzadko kupują dwa razy tę samą butelkę – to naprawdę cudowne czasy.

W kolejnej części skupimy się na winach, które wywarły na nas największe wrażenie w 2019 roku. Stay tuned, Winoświry

Zobacz koniecznie