Walentynki dla sknerusów, czyli jakie wino do 20zł.

Walentynki Do Trzech Dych Pl 4

Walentynki to nie dla wszystkich piękna i oczekiwana data. Poza zamkniętymi w swoich piwnicach, samotnymi incelami cierpi wtedy ktoś jeszcze. Bo, mimo że dla zakochanych to wspaniały dzień dla ich duszy i ciała, to na pewno nie dla… portfela.

Kiedy podliczycie koszt kwiatów, kolacji i biletów na „365 dni” i okaże się, że do końca miesiąca czeka Was chleb z pasztetem, obiektem oszczędności bywa często biedna butelka wina. Bo i tak nalejecie tak, że druga połówka nie zobaczy ;)

Dlatego dzisiaj Wam przypomnimy co wybrać, żeby smakowało, a budżet uszczupliło o maksymalnie jednego Chrobrego.

A, że w Walentynki piją wino nawet ci, co na co dzień wina nie piją, to skupimy się na butelkach z delikatnym cukrem.

--
Isla Negra Moscato Do Trzech Dych Pl
Isla Negra Exclusive Edition Moscato 2018  <-- klik po pełną recenzję
14,99zł
Biedronka
Białe, słodkie

Zgrabny, całkiem świeży, ładnie pachnący i nie przesadzony słodziak. Brak mu trochę treści, ale cukier nie jest szczęśliwie jedynym co oferuje. Nie urwie niczego poniżej pleców, jednak dla fanów słodyczy, sprawdzi się w ciepły, letni wieczór w plenerze. No i nie potrzeba otwieracza.

3/5

--
Tierra Aufera Do Trzech Dych Pl
Tierra Aufera Medium Dry White Wine
15,39zł
Auchan, Carrefour, Intermarche
Białe, półwytrawne

Nieskomplikowane, komercyjne do bólu, ale dające się lubić wino dla wielbicieli łatwo „wchodzących” trunków piknikowych. Sami widzimy dla niego kilka zastosowań w naszym winnym arsenale. Hej, a wspomnieliśmy już, że kosztuje 15zł? Na pikniku do sałatki owocowej wjedzie jak złoto. Za cenę paczki fajek.

4/5

--
Walentynki Do Trzech Dych Pl
Palatium Riesling Halbtrocken 2018

14,99zł
Biedronka
Białe, półwytrawne

Proste, ale nie prymitywne, lekkie, białe wino. Pije się łatwo, orzeźwia choć nie przegina z kwasem. Nie potrzebuje zagrychy, nada się do picia samo. Bardzo bezpieczny, komercyjny typ, ale czy to musi być coś złego, skoro smakuje? Naszym zdaniem nie.

3,25/5

--
Walentynki Do Trzech Dych Pl2
Flora Cuvee
16,99zł
Duży Ben, Faktoria Win
Białe, półsłodkie

W ustach jest bardzo miękkie, delikatne, kwasowość schowana, ciało zbudowane z cukru, w smaku dominuje czysta słodycz i dojrzałe owoce - brzoskwinie, może mandarynki... Wino jest jednowymiarowe i zdecydowanie mało uniwersalne - zbudowane pod słodkolubną publiczkę. Nie sposób mu jednak odmówić uroku i, mimo wszystko, smaczności. Sądzimy, że znaleźliśmy fajną flaszkę pod sernik za małe pieniądze.

3/5

--
Walentynki Do Trzech Dych Pl3
Purple Heron Soft Smooth White 2019
17,99zł
Lidl
Białe, półwytrawne

Faktycznie jest „soft i smooth”, jak głosi etykieta, co spodoba się wielu jego nabywcom.Nas cieszy to, że delikatne w tym przypadku nie znaczy nijakie – ciała ma niemało, smakuje dojrzałą brzoskwinią i tropikalnymi owocami, finiszuje przyzwoicie długo i zostawia dosłownie muśnięcie goryczki, dodające charakteru całości.

Udane wino, delikatne, a przy tym aromatyczne i smaczne. Skrojone pod szerokie gusta, ale nie jest banalne i nijakie, jakie lubią być wina „dla mas”. Butelka do zapamiętania!.

3,75/5

--
Walentynki Do Trzech Dych Pl 2

Selone Rosso Apassimento
Lidl
14,99
Czerwone, półwytrawne

Dużo ciała, dużo cukru, wycofana kwasowość, rzesza nut owocowych. Wino skrojone pod masowe gusta, co nie jest naturalnie dla niego obelgą. Poniżej 20zł – zdecydowanie warte zakupu. Za niewielkie pieniądze możemy zaskoczyć rodzinę – wino udaje drożdze niż jest. Barokowa butelka, intensywność smaku i aromatu. Dla laika – może być wręcz zachwycające.

3,5/5

--
Walentynki Do Trzech Dych Pl4

Portal de Aguia 2018
14,99zł
Biedronka
Czerwone, półwytrawne

Kwasowość ze słodyczą grają w jednej drużynie - w ustach jest miękko i przyjemnie a jednocześnie nie mamy wrażenia picia kompotu. Dominuje smaczna nuta porzeczek, słodkich śliwek. Wino kończy się całkiem niezłym finiszem, a tanina jest gładka i wypolerowana.

To jest naprawdę dobre wino! Podoła zarówno tym mniej wymagającym fanom słodkich, a i „koneserzy” docenią, że piją nie byle co. Brawo!

4/5

--
Walentynki Do Trzech Dych Pl
Mar Adentro Tinto 2016
19,99zł
Duży Ben, Faktoria Win
Czerwone, półwytrawne

W ustach całkiem zgrabne, z dawką świeżej kwasowości, zaznaczonej ale nie dominującej, przyzwoitym ciałem – wino ładnie rozlewa się po ustach, ale nie męczy na dłuższą metę. Smakuje mixem czereśni i śliwki węgierki z likierowym zakończeniem i subtelnym, pikantnym ukłuciem. Taniny delikatne, cukru tyle ile trzeba, żeby było miękko, ale nie zamulająco.

To nie jest mistrzostwo świata, ale przyzwoite półwytrawne w stylu środka – nie za słodkie, nie za kwaśne. Dobre na pogodzenie tych co lubią wytrawne, i tych co lubią „pół”. Zapamiętamy tę flaszkę, czujemy, że jeszcze się nam przyda.

4/5

Zobacz koniecznie