Wieczór z australijskimi winami

Wieczor z australijskimi winami do trzech dych 1

Doskonała pogoda daje pewność organizatorom eventów winnych, że wszystko co chcą zrobić na otwartej przestrzeni, uda się. Tak też było podczas wczorajszego późnego popołudnia. Winiarnia Mielżyński w poznańskim City Parku zorganizowała degustacje win australijskich z winnicy LOGAN. Właściciel pan Peter Logan wraz z panem Robertem Mielżyńskim podejmowali Gości czterema winami, które wybrali na ten wieczór.

The Apple Tree Flat Semillon Sauvignon Blanc 
2017 Clementine Pinot Gris
Apple Tree Flat Shiraz 
The Ridge of Tears 2016 Mudgee Shiraz

Jak opowiadał nam właściciel winnicy, wina powinny oddawać charakter siedliska, w którym powstają. Stąd wina te są bogate w owocowe nuty; skórki pomarańczowej, truskawek czy brzoskwiń.
Sama winnica jest rodzinnym przedsięwzięciem, w którym kiedyś Peter Logan wraz z Ojcem zaczęli produkcję win. Teraz wraz z żoną Hannah uprawiają winorośle, które dojrzewają na 1000- m. n.p.m. Winnica położona jest na północny-zachód od Sydney, wysokość, chłodny klimat, bogactwo gleby wulkanicznej, ale także pasja, miłość do wina sprawiają, że mamy okazję słyszeć o tych winach w dalekiej Polsce.Naszej wysłanniczce najbardziej smakowała ostatnia propozycja.

Ridge of Tears 2016 Mudgee Shiraz - o ciemno czerwonej barwie, w smaku ciemna wiśnia, śliwki, lekko ziemiste. Pewną głębie i lekki zapach skóry zawdzięcza temu, że 40% tego wina przeleżało w dębowych beczkach. Wino z długim finiszem.

Dla chętnych były też dania barbecue i muzyka na żywo.
Za zaproszenie dziękujemy Mielżyński - Wines, Spirits, Specialities


Zobacz koniecznie