11 pinos Bobal Old Vines 2017

Nazwa wina: 11 pinos Bobal Old Vines2017
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 17,99 PLN

 

Opinia jest jak d.. Każdy ma swoją :) Ale kogo w takim razie słuchać, jeśli w ogóle kogoś? W Lidlu pojawił się niedrogi Bobal ze środkowej Hiszpanii. Na Vivino ocena mocno średnia, jeśli ktoś kupuje wina po średniej, to nie sięgnął by po nie. Z kolei polscy blogerzy zdanie mają co najmniej dobre. Nie pozostaje nic innego, jak przekonać się na własnej skórze…

11 pinos Bobal Old Vines
17,99zł
Lidl
Hiszpania, D.O. Manchuela

No rzeczywiście nie jest to klasyczny bobal znany z niedrogich interpretacji dostępnych na marketowych półkach. Soczysta wiśnia, jagody, nieco słodkiej, dojrzałej śliwki, do tego jakaś świeżość się czai w tym aromacie nadając mu zwiewności i lekkości. Świeżość i lekkość w winie z południa Hiszpanii? Ciekawe.

W ustach ciekawa konstrukcja, bo jego masywne (14 woltaż) ciało idzie w parze z zaznaczoną, wyraźną kwasowością i gładką taniną, smakiem lekko przypalonej śliwki, wiśni i ziołowym akcentem na dość długim finiszu. Ponownie mamy wrażenie fajnego mariażu solidności i zwiewności, tym razem ze wskazaniem na solidność. Może i smak nie ma wielkiej głębi ani elegancji, ale w tej cenie i tak oferuje więcej niż przeciętni konkurenci.

Werdykt – rację ma polska blogosfera :) Wino jest naprawdę niezłe, do tego w bardzo dobrej w stosunku do jakości cenie. Zgrabnie łączy solidność południa Hiszpanii z finezją jakby jej północnej części. Jesteśmy na tak!

4/5