Baron del Cega Reserva 2014

Nazwa wina: Baron del Cega Reserva 2014
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 14,99 PLN

 

Valdepenas to hiszpańska apelacja, o której się za bardzo nie mówi, bo i nie ma o czym. Ot, źródło tanich hiszpańskich flaszek. Nic więc dziwnego, że za 15zł (!) jesteśmy w stanie dostać ich reservę (!), i do tego w fikuśnej złotej siateczce. Te dwie cechy, plus rocznik 2014 powinny zapalić raczej lampkę ostrzegawczą i wzbudzić lekki złośliwy uśmieszek, ale poświęcimy się dla was i sprawdzimy tego zawodnika, starając się nie być uprzedzonymi.

Baron del Cega Reserva 2014
14,99zł
Lidl
Hiszpania, Valdepenas

W nosie mocno tak sobie, spod konfiturowo-skórzastego koca próbuje wydostać się jeszcze zmęczony już i przykurzony owoc, ale średnio ma na to siłę. Słodkich nut od beczki nie ma wcale wiele, cały bukiet jest dość smutny i nijaki.

W ustach skapciała kwasowość, zwiędła tanina, smak suszonych śliwek, gorzkiej czekolady, broń Boże żeby pojawiła się jakaś głębia, - wszystko krótkie, nieciekawe, tanie.

W tym winie wszystko się zgadza – podręcznikowa tania reserva w złotej siateczce. Z wierzchu stara się być efektowna, wnętrze puste jak bęben cymbalisty. 15zł zainwestować można jedynie z ciekawości, jak smakuje za stare, sztucznie zadębione wino.

2/5