Bergfeld Liebfraumilch Pfalz

Nazwa wina: Bergfeld Liebfraumilch Pfalz
Rodzaj wina: Białe, Półsłodkie
Miejsce zakupu: Żabka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 17,99 PLN

 

Wszyscy na pewno kojarzymy stojącą gdzieś na dolnych półkach marketów, a mimo to niesamowicie popularną, niebieską butelkę z „Maryjką” na etykiecie. Wiele osób powie, że to właśnie jest ich ulubione wino.

Skąd ten fenomen? Czy to rezultat gorliwych modlitw kółek różańcowych o moc krzewienia kultury chrześcijańskiej? W końcu jesteśmy katolickim krajem z ambicjami na koronowanie Chrystusa na jego króla. A może chodzi o bajeranckie niebieskie szkło? A może po prostu niska cena+cukier = sukces?

Bergfeld Liebfraumilch Pfalz
17,99zł
Żabka
Niemcy, Palatynat

Bukiet jest najbardziej stonowany ze wszystkich trzech „Maryjek”, nie wyskakuje za mocno z kieliszka, nie jest ani za słodki, ani zbyt świeży. Ot taka Maryjka środka, ni to z sanktuarium, ni to z przydrożnej kapliczki. Czysty, jabłkowo-cytrusowy, z lekką tylko naleciałością słodkich nut kwiatowych, bez żadnym dziwactw czy obcych zapachów. Jak najbardziej w porządku, chociaż fani półsłodkich cukierasków mogą mieć zastrzeżenia.

Kwasowość wycofana, cukru sporo, ciało zbudowane na słodyczy, przyjemne, proste, z nutami jabłek i słodkich brzoskwiń, nieco landrynkowe. Bez większej głębi i poruszeń, ale ostatecznie pije się nieźle.

Maryjka jak Maryjka, słodka i łatwo wchodzi. Ale dlaczego, u licha, każą sobie za nią płacić 18zł, skoro po sąsiedzku są praktycznie identyczne flaszki za kilka złotych mniej?

3/5