Brillo Del Dria Sauvignon Blanc

Nazwa wina: Brillo Del Dria Sauvignon Blanc
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Duży Ben
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 19,99 PLN

 

Hiszpania, w bazie szczepów aromatycznych, ma swoje słynne verdejo, ale jak widać na załączonym obrazku sięga również po marketowego króla tego segmentu – sauvignon blanc. Zobaczmy, czy daje radę, czy może jednak nie sadzi się tego w Hiszpanii zbyt wiele nie bez powodu.

Brillo Del Dria Sauvignon Blanc
19,99zł
Duży Ben
Hiszpania

Może nie jest to najbardziej aromatyczne sauvignon blanc, jakie piliśmy, ale zachowuje najważniejsze cechy typowego dla niego bukietu – są świeże cytrusy, skórka limonki, garść trawy i szczypta egzotyki. Podkręciliby nieco intensywność i byłoby na piątkę, ale jak na półkę cenową poniżej 20zł jest i tak powyżej średniej.

Wino jest bardzo pijalne, ponieważ zachowuje charakterystyczną dla szczepu chrupkość i świeżość, ale jego kwasowość jest trzymana w ryzach. Dzięki temu może i będzie nieco mniej użyteczne przy zastawionym stole, ale za to przy niezobowiązującej posiadówce niebezpiecznie szybko znika z kieliszka. Ma lekkie ciało, przyjemny, delikatny smak limonki, jabłka i subtelną nutę agrestu na finiszu.

Dobry wybór, jeśli mamy ochotę na aromatyczność sauvignon, ale niekoniecznie na podwyższoną kwasowość. Niezobowiązującej wino do popijania na trawie w parku – tak widzimy jego zastosowanie na najbliższy sezon. Warto zapamiętać.

3,5/5