Buena Vista Tinto Semi Dulce

Nazwa wina: Buena Vista Tinto Semi Dulce
Rodzaj wina: Czerwone, Półsłodkie
Miejsce zakupu: Stacja paliw BP
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 17,99 PLN

 

Buena Vista Tinto Semi Dulce
17,99z ł
Czerwone, półsłodkie
Hiszpania

Co może reprezentować sobą anonimowe półsłodkie hiszpańskie wino w cenie, jak na miejsce, gdzie dokonujemy zakupu, więcej niż okazyjnej? Czy dobrze wjedzie z ciastem cioci Krysi i pozwoli nam zaoszczędzić ciężko zarobione złotóweczki? Sprawdźmy.

Aromat jest, nie bójmy się użyć tego słowa, po prostu zły. Pod pierwszym, złudnym wrażeniem czerwonego owocu kryje się całkowicie odwracająca uwagę od reszty nuta kapuściana, warzywna. Po przyzwyczajeniu do niej nosa (co nie jest łatwe) wracają akceptowalne słodkie nuty wiśni, szczypta ziół, ale niestety nie daje rady zmazać to ogólnego złego wrażenia.

W smaku kwasowość sobie, a cukier sobie - nie grają w jednym teamie i mamy wrażenie odczuwać je w tym winie osobno. Smak nawet ok, słodka wiśnia i dojrzałe truskawki zostawiają przyjemny posmak, który zostaje w naszych ustach niestety krótko. Finisz symboliczny.
To wino można kupić w dwóch przypadkach. 1. Kiedy otwarte jest tylko BP. 2. Kiedy wytrzepaliście wszystkie kieszenie na lewą stronę i nie ma szans, że uzbieracie więcej niż 18 zł.

2/5