Canepa Cabernet Sauvignon 2018

Nazwa wina: Canepa Cabernet Sauvignon 2018
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Duży Ben, Faktoria Win
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 22,99 PLN

 

Chile bardzo udanie przejmuje wiele klasycznych, europejskich szczepów. Nie dziwi nas, że na półkach Dużego Bena znaleźliśmy również jednoszczepowce bordoskich klasyków – caberneta i merlota. Ciekawe, czy winiarze poszli europejską szkołą, czy nadali klasykom nowoświatowej muskulatury?

Canepa Cabernet Sauvignon 2018

22,99zł
Chile, Valle Central
Czerwone, wytrawne

Aromat wina jest zwarty i bezpośredni – atakuje strzałem czarnej i czerwonej porzeczki, wiśnią skąpaną w waniliowym sosie, zaskakującymi aromatami skóry, tytoniu i crème de cassis w tle. Po tym roczniku i w tej cenie spodziewaliśmy się raczej owocowego prościaka, a tu niespodzianka. Beczkowali czy może poszli na skróty „wiórową” ścieżką?

Odczucie w ustach sprowadza już nas niestety na ziemię, bo od razu rzuca się w kubki smakowe, co dolega temu winu – cienkie jak nogi pająka ciało. Ze względu na problemy w tej materii kwasowość wydaje się od razu drażniąca, tanina za tępa a smaki zbyt banalne. Szkoda, bo zapowiadało się na fajnego budżetowego caberneta, a w tej formie przypomina raczej przysłowiową trawę pomalowaną na zielono.

2/5