Canepa Classico Chardonnay 2018

Nazwa wina: Canepa Classico Chardonnay 2018
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Duży Ben, Faktoria Win
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 24,99 PLN

 

Chile bardzo udanie przejmuje wiele klasycznych, europejskich szczepów. Nie dziwi nas, że na półkach Dużego Bena znaleźliśmy również chardonnay – ten kosmopolita uprawiany jest w zasadzie wszędzie, a winiarze z Nowego Świata potrafią robić z niego cuda. Sprawdźmy, czy w butelce kryje się południowoamerykańska bomba, czy może, zgodnie z treścią etykiety, „classico” chardo w stylu europejskim.

Canepa Classico Chardonnay 2018

22,99zł
Chile, Valle Central
Białe, wytrawne

Nos wina jest dość zachowawczy, ma charakter nowoświatowych chardonnay, ale intensywność zapachów jest raczej chłodno-europejska. Aromat tworzy spójną całość, niełatwo jest wyróżnić wybijające się składowe, ale po chwili zadumy na myśl przychodzą cytryny, słodkie mango, muśnięcie miodu na granicy autosugestii. Poprawny, przyjemny bukiet, ale bez ochów i achów.

W ustach przygrywa nadspodziewanie zaznaczona kwasowość, nieco zbyt wybijająca się ponad resztę kompozycji, średnie ciało, co cieszy, bo pamiętamy, jakie problemy w tej materii miały inne wina z serii Canepa. W smaku bardzo standardowo – skórka z cytryny, zielone jabłko, muśnięcie nuty owoców tropikalnych i nawet dość długi finisz pozostawiający na języku szczyptę słodyczy.

To takie baby-chardonnay z Nowego Świata, wstęp przed poważniejszymi zawodnikami tego stylu. Dzięki dobrej kwasowości będzie użyteczne prędzej przy stole, niż na pikniku. Bezpieczny zakup, nie powinno nikogo odrzucić, ale nie liczcie też na zachwyty. Ot, wino.

3/5