Canepa Merlot 2018

Nazwa wina: Canepa Merlot 2018
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Duży Ben, Faktoria Win
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 22,99 PLN

 

Chile bardzo udanie przejmuje wiele klasycznych, europejskich szczepów. Nie dziwi nas, że na półkach Dużego Bena znaleźliśmy również jednoszczepowce bordoskich klasyków – caberneta i merlota. Ciekawe, czy winiarze poszli europejską szkołą, czy nadali klasykom nowoświatowej muskulatury?

Canepa Merlot 2018

22,99zł
Chile, Valle Central
Czerwone, wytrawne

Z kieliszka dochodzi całkiem wyważony, zbalansowany aromat jeżyny, śliwki, ciemnej wiśni. Po chwili kontaktu z tlenem da się w dalekim tle wyczuć muśnięcie liści tytoniu i garbowanej skóry. Zapach nie zapada w pamięć, nie będziecie śnić o nim w nocy, ale jest uczciwy, przyjemny i niczego nie udaje.

Kwasowość wyraźnie z przodu, gra pierwsze skrzypce zwłaszcza w obliczu drobnej taniny i krótkiego finiszu. Nie jest to jednoznaczna wada, ale nie każdemu podpasuje, zwłaszcza, jeśli ktoś liczył na bardziej miękkie merlot. Smaki są w porządku, ciemne owoce, delikatna pikantność. Problem leży jednak tam, gdzie pogrzebana jest cała seria win Canepa – w lichym ciele nie dającym rady nadać smakom odpowiedniej głębi.

Szkoda tej wątłej budowy, bo wino jest poza tym naprawdę ok – przyzwoity aromat i smak, odświeżająca kwasowość, gładka tanina. Nie zapadło nam w pamięć jednak na tyle, by mu to wybaczyć i do niego wrócić. Z drugiej strony, jeśli znajdzie się kiedyś przypadkiem na naszym stole, nie będziemy marudzić i wychylimy kielicha.

2,75/5