Captain Cook Shiraz Cabernet Sauvignon 2017

Nazwa wina: Captain Cook Shiraz Cabernet Sauvignon 2017
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Faktoria Win
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 19,99 PLN

 

Australia + shiraz + cabernet sauvignon – brzmi mocarnie, prawda? Do tego nazwa „Captain Cook”, który przecież był nie byle bolkiem! Wino pręży muskuły już samą etykietą, ciekawe czy będzie takim osiłkiem także w środku.

Captain Cook Shiraz Cabernet Sauvignon 2017
19,99zł
South Eastern Australia


Zapach jest do bólu skryty ale przyznam, że interesujący – jest śliwka, jest kapka gorzkiej czekolady, jest też lekkie ziołowe tło. Mimo, że producent nie podaje proporcji, obstawiamy shiraz na dominujący szczep w mieszance. Po ogrzaniu w nosek szczypie nutka alkoholu.

W ustach nie da się ukryć, że nie tylko etykietą pręży muskuły – wszystkie parametry stają na baczność. Kwasowość – zaznaczona. Tanina – średnia, lekko łodygowa. Smak śliwki, czekolady i czarnego pieprzu. Finisz dość długi.
Fajnie, jest o czym rozmawiać. Czy jednak idzie za tym równie zjawiskowa przyjemność? Cóż, może nie aż tak, ale nie jest źle. Smak mógłby być głębszy i przydałaby się jakaś harmonia kwasowości, tanin i finiszu, bo zdają się grać do różnych bramek, ale nie marudźmy. Będzie to fajna flaszka pod grillowane mięso. Albo solo dla winnych masochistów.

3/5