Carlo Rossi Dark - tylko dla odważnych!

Nazwa wina: Carlo Rossi Dark - tylko dla odważnych!
Rodzaj wina: Czerwone, Półwytrawne
Miejsce zakupu: Carrefour, Selgros
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 24,99 PLN

 

"Carlo Rossi DARK już tu jest! Czeka na tych, którzy odważą się odkryć jego bogaty i wyrazisty smak."

Zapewne widzieliście już hasło nowego wina Carlo Rossi. Przyznacie, że włosy dęba stają. Piliśmy już przetaniczne Tannaty, kwaśniste Rieslingi, mocne Porto, wódę bez popity, nawet kieliszek octu do galartu zdarzyło się przez pomyłkę wychylić... i żyjemy. Ale i tak nie czujemy się gotowi na to, co mogło nam wysmażyć kalifornijskie słońce nad winnicami Carlo Rossi.

Dobra, spróbujmy na poważnie.

Carlo Rossi Dark
24,99zł
Carrefour, Selgros
Czerwone, półwytrawne

Aromat maksymalnie nazwalibyśmy średnio intensywnym, z nutami przegotowanej wiśni i jogurtu porzeczkowego. Nieco syntetyczny, bez głębi i tła. Banalny aromat martwi nas podwójnie, a raczej wzmaga nasze poddenerwowanie – skoro, mimo nijakości nosa, trunek reklamowany jest jako bogaty i wyrazisty, to w ustach musi być prawdziwa artyleria!

Smak... Hmm.. jakby wam to zobrazować. Trzymając się klimatów bokserskich, wymienię produkty, które w poszczególnych kategoriach nokautują Karola z Rosji:

kwasowość – 7up
tanina – trzeci raz parzony Lipton
finisz – Cisowianka Perlaż
ciało – barszcz czerwony

Nie zrozumcie nas źle – to nie jest paskudne wino. Ma umiarkowanie znośny smak ciemnych owoców, jest gładkie i… „wchodzi”. Nie podoba nam się tylko jego sprytny, ale bałamutny marketing. A już zupełnym skandalem jest wycenianie go na 25zł.

Chcecie gładkiego, nudnego wina bez historii? Nie ma sprawy, wskażemy wam takie. Za pół ceny tego Carlo.

1,5/5