Carlomagno Grillo Chardonnay 2017

Nazwa wina: Carlomagno Grillo Chardonnay 2017
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Faktoria Win
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 24,99 PLN

 

Na gorącej Sycylii robi się całe morze wina – czerwone są zwykle bogate i ciężkie a białe? Dobór winogron i spory woltaż zwiastuje, że może być równie konkretnie, sprawdźmy.

Carlomagno Grillo Chardonnay 2017
24,99zł
Włochy, Sycylia


Wita nas ciekawy aromat, przy tym dość intensywny – sporo ciepłych nut tropikalnych, mango, marakuja, trochę ananasa z puszki. Na szczęście za nimi idzie porcja odświeżenia w postaci nut cytrusowo-kwiatowych. Tworzy to naprawdę dobry balans słodyczy i świeżości, przesunięty co prawda w stronę tej pierwszej, ale tego się właśnie spodziewaliśmy po gorącej Sycylii.

W ustach jest dosyć stonowane i zrównoważone – entuzjaści powiedzą, że harmonijne, marudy – że trochę nudne. Bo kwasowość jest tu średnia, ciało średnie+, smak zbalansowany między zielonym jabłkiem, cytrusami a owocami egzotycznymi, finisz niesie odrobinę gorzkawy, utrzymujący się w ustach przyzwoity czas.

Średnio, średnio, średnio. Wszystko średnio. Wino jest smaczne i nieźle zrobione, ale niczym specjalnym nas nie urzekło. Doceniamy jego uniwersalność, sprawdzi się też w wielu momentach w kuchni. Bezpieczny wybór – my jednak idziemy szukać wrażeń gdzie indziej.

3,5/5