Cepa Lebrel Rioja Reserva 2014

Nazwa wina: Cepa Lebrel Rioja Reserva 2014
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 29,99 PLN

 

Przemierzając Lidla, można natknąć się na kolejny rocznik Riojy od Cepa Lebrel. Butelka z elegancką, szarą etykietą skrywa wersję Reserva i cenowo z ledwością się mieści w górnej granicy naszego dotrzechdychowego standardu. Oczekiwania mamy więc spore.

Cepa Lebrel Rioja Reserva 2014
29,99 zł
Lidl

Hiszpania, Rioja

Pachnie wiśniami i czarną porzeczką, daje o sobie znać czarny pieprz; wytrwale wąchając, znajdziemy ślady drewna i wanilii, jest też śliwka, trochę dymu i kakao. W nosie jest nieźle, o ile pamiętamy o uprzednim napowietrzeniu. Czuć, że wino w beczce spędziło jakiś czas, ale dąb nie atakuje nas zaciekle.

Smakuje dojrzałą wisienką, jagodami, zwraca uwagę nuta palonych ziaren kawy. Niestety brakuje mu głębi, nawet po sporej dawce tlenu wydaje się płaskie jak kuchenny blat, a przecież pijemy rezerwę. Na plus gładkie taniny, które, choć wyczuwalne, nie wykrzywiają mordy w grymasie. Rozczarowuje za to zaskakująco krótki finisz. Czuć, że winiarz chciał to wino rozegrać bezpiecznie. Butelka nie jest źle zrobiona, raczej do bólu komercyjna. Nieźle zbalansowana, solidna, ale brakuje pazura, czegoś, na czym można zawiesić kubki smakowe. Może za dwa, trzy lata będzie trochę bardziej ułożone, ale nie spodziewałbym się rewolucji. Tragedii nie ma, nikt się nie obrazi, jak go poczęstujemy, ale czasem warto poszukać ciekawszej flaszki w podobnej cenie.

3/5