Chardonnay Reserva Privada Valle Central 2018

Nazwa wina: Chardonnay Reserva Privada Valle Central 2018
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 14,99 PLN

 

Niedrogie chardo z dumnym oznaczeniem „reserva privada” – pamiętajcie, że jesteśmy w Chile, a tu można żonglować tytułami na etykietach jak tylko się komu podoba. Co też takiego może kryć butelka za piętnastaka, że zasłużyła na takie miano? Sprawdźmy.

Chardonnay Reserva Privada Valle Central 2018
14,99zł
Lidl
Chile, Valle Central

W nosie teoretycznie klasycznie jak dla chardo, czyli średnia intensywność i złożony bukiet, ale co jakiś czas wychodzi z niego bliżej niezidentyfikowana nuta dominująca – a to przejrzałego owocu, a to jakby wino liznęło beczkę, a to trochę miodu… Ciężko powiedzieć, ponieważ aromat jest niestety dość płaski i nie pomaga mu za bardzo nasze ochocze wymachiwanie kieliszkiem. Neutralny – tak go nazwijmy.

W smaku klasyka chardonnay z ciepłego klimatu – średnia kwasowość, niezłe ciało – jest na czym budować smak. A w ustach przyjemne nuty cytryny, słodkich owoców tropikalnych, maślano-biszkoptowe tło. W ustach zostaje rozsądnie długo, pozostawia przyjemne wrażenie, bez naprzykrzającej się goryczki.

Porządnie skrojone, nieco nieśmiałe, ale smaczne wino. Za piętnastaka dostajemy jako takie pojęcie o charakterze chardonnay z Nowego Świata – uczciwa propozycja za uczciwe pieniądze. Żeby wszystkie wina w tej cenie były takie...

4/5