Château Fourcas Loubaney Listrac-Médoc 2010

Nazwa wina: Château Fourcas Loubaney Listrac-Médoc 2010
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Auchan
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 36,99 PLN

 

Przychodzi czasem taki moment, że chcesz się poczuć naprawdę odświętnie i elegancko, siedząc we własnym fotelu z kieliszkiem wina niby ceo korporacji, świętujący przybicie dużego kontraktu. Otwierasz wtedy szeroko portfel, wynajdujesz flachę ze znanego regionu, z nieco starszego rocznika, płacisz niebotyczne 38zł i zadowolony wracasz do domu. Zobaczmy, czy poza powiewem luksusu z samej etykiety w środku też znajdziemy radość i elegancję.

Chateau Fourcas Loubaney Listrac-Medoc 2010
37,99zł
Auchan
Francja, Bordeaux

W nosie czuć, że wino ma już kilka lat na karku, chociaż ciągle dominującą nutą jest owoc czarnej porzeczki, wiśnia. Dalej mamy słuszną dawkę skóry, likieru cassis, trochę wędzonej śliwki. Kilkunastominutowa dawka tlenu daje się rozwinąć nutom czarnych owoców, dostaje też nieco głębi. Nieźle, można spędzić miłych kilka chwil na samym wąchaniu.

W ustach też się sporo dzieje, ma ciągle pokaźną dawkę kwasowości i tanin, które co prawda nadają charakteru, ale w miarę konsumpcji wzrasta wrażenie, że mogłyby być gładsze i lepiej wkomponowane. Poza tym smak jest klasycznie "bordoski", długi i bogaty. Śliwka, czarna porzeczka, zioła i gorzka czekolada. Czegoś takiego oczekiwaliśmy kupując tę flachę.

Raz na jakiś czas można wydać prawie cztery dychy, jeśli w zamian dostanie się takie flachy. Ma swoje wady, owszem, ale Bordeaux nie słynie specjalnie z dobrej relacji jakości do ceny, więc nie będziemy marudzić. Zaspokoiło nasze rządze na konsumpcję klasowego Francuza.

4/5

Château Fourcas Loubaney Listrac-Médoc 2010