Chateau Haut-Saric Bordeaux 2018

Nazwa wina: Chateau Haut-Saric Bordeaux 2018
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Biedronka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 17,99 PLN

 

Bordeaux jest najbardziej znane ze swych wielkich win czerwonych, ale nie zapominajmy, że godne uwagi są również ich wina białe. W typowym kupażu „białego bordosa” mamy na pewno sauvignon blanc i semillon, w naszej dzisiejszej flaszce podtuningowane dodatkowo sauvignon gris i muscadelle. Sprawdźmy jak to gra.

Chateau Haut-Saric Bordeaux 2018
17,99zł
Biedronka
Francja, Bordeaux

W nosie po pierwszym, nieśmiałym strzale zielonego jabłka mamy potężniejszy cios dojrzałych owoców tropikalnych, banana, melona galia oraz… nutę drożdżową nieznanego pochodzenia. Ciężko do tego bukietu się przyzwyczaić, niby jest ok, ale jego słodko-piekarniczy charakter wprowadza nas w dziwny stan niepokoju.

W ustach już bardziej klasyczne, ze średnią kwasowością, średnim ciałem, dość prostym i szybko uciekającym z usta cytrynowo-jabłkowym smakiem i nieco niepotrzebną goryczką na finiszu przesłaniającą również obecne tam słodkie niuanse.

Proste, codzienne wino z nutką zaskoczenia w aromacie, choć nie jest to niespodzianka jednoznacznie pozytywna. Nie będziemy marudzić – da się to wypić bez bólu. Ale specjalnie po nią nie wrócimy.

2/5