Chateau Hourtou Cotes de Bourg 2015

Nazwa wina: Chateau Hourtou Cotes de Bourg 2015
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Biedronka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 34,99 PLN

 

James Suckling to taki amerykański krytyk winiarski, całkiem znany i poważany. Jak głosi etykieta, postanowił on przyznać 92/100 pkt temu biedronkowemu Bordosowi. Sporo, jak na wino za ciut powyżej trzech dyszek. Do trzech dych to nieco mniej znani (a na pewno mniej poważani) krytycy, ale też zmierzą się z oceną, a co!

Chateau Hourtou Cotes de Bourg 2015
34,99zł
Biedronka
Francja, AOC Cotes de Bourg

Bukiet nie jest może w szczytach intensywności, ale głębia i złożoność stoją na zdecydowanie dobrym poziomie. Czuć głęboki, ciemny owoc, leśne jagody, likierową wiśnię, śliwkę w czekoladzie, nieco drewna i wanilii. Dobry balans między nutami od beczki i owocowymi. Siła, ale i elegancja. Jak w niezłym Bordeaux.

To wino jest… naprawdę dobrze skrojone. Ma kwasowość na średnim poziomie, sporo tanin, już dojrzewających, ale pokazujących jeszcze pazura na podniebieniu. Owoce w ustach nieco się schowały, ustępując miejsca kawie, wanilii, ziołom oraz pieprznemu finiszowi.

Wino ma charakter i pewnego zadziora, ale nie jest mocno dominujące. Daje radochę picia dobrego wina, ale bez przemęczenia materiału. Ciut lepiej wkomponowana kwasowość, trochę więcej głębi i długości i byłby maks. A tak z przyjemnością wystawiamy ocenę dobrą, z małym plusikiem.

4,25/5