Chateau La Pierriere 2016

Nazwa wina: Chateau La Pierriere 2016
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Duży Ben, Faktoria Win
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 36,99 PLN

 

W poszukiwaniu eleganckiego Bordosa na specjalne okazje udaliśmy się do Dużego Bena. Liczymy na iście wytworne doznania, ponieważ nadszarpnęliśmy swój budżet o całe kilka złotych. Tym razem wybraliśmy coś z Prawego Brzegu – Cotes de Castillon, bo podręcznikowo myśląc, powinno być krąglejsze, bardziej soczyste i stworzone do szybszej konsumpcji niż typowe Medoki. A my chcemy wrażeń tu i teraz. Sprawdźmy je!

Chateau La Pierriere 2016
36,99zł
Duży Ben
Francja, Bordeaux

Z początku aromat jest dość nieśmiały, objawia się głównie aromatem dojrzałej śliwki, wiśni i czarnej porzeczki, miękkimi i ciepłymi, z niezłą głębią. Pod wpływem obcowania z tlenem ujawniają się kolejne składowe – gorzka czekolada, crème de cassis, skóra i suszone owoce. Nie są mocno wyczuwalne, ale bardzo dobrze uzupełniają całą konstrukcję bukietu. Subtelnie i elegancko. Podoba nam się.

Kwasowość jest wyraźnie zaznaczona, dobrze pobudza kubki smakowe, na których po chwili ląduje nalot owocowych smaków, czarnej porzeczki ze śliwką, oraz podążające za nimi nuty ziół, gorzkiej czekolady i czarnego pieprzu. Finiszuje dłuższą chwilę, przynosząc garść młodych jeszcze tanin i delikatnie kawowy posmak.

Wino jest skrojone tak, jak oczekujemy od młodego Bordeaux. Pełne, lecz eleganckie. Subtelne, ale złożone. Można się nim cieszyć solo, ale najlepiej się sprawdzi przy kolacji, nawet tej bardzo wytwornej. Zdecydowanie zaspokoiło naszą zachciankę na szykownego Francuza!

4/5