Chateau Le Breton Bordeaux 2017

Nazwa wina: Chateau Le Breton Bordeaux 2017
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 19,99 PLN

 

Kolejny elegancki (przynajmniej z etykiety) bordoszczak z nowej oferty Lidla - piękny klasyczny dizajn, złoto i purpura, rycina posiadłości, wyróżnienie w jakimś konkursie oraz dumny znak "Grand Vin de Bordeaux". Wygląda naprawdę kozacko. I wołają za niego tylko dwie dychy. Czujecie to? Starczyło tylko, by opłacić dizajnera i marketingowca, czy zostało też trochę na trunek dobrej klasy?

Chateau Le Breton Bordeaux 2017
19,99zł
Lidl
Francja, Bordeaux

Aromat nie pcha się może w nozdrza z wielkim impetem, jest wręcz skromny, ale za tą skromnością skrywa się całkiem poukładany bukiet z wyczuwalnymi bordoskimi cechami stylu - czarna porzeczka, śliwka, owoc niespecjalnie głęboki ale daleki od mielizny. Za nimi tlą się nuty garbowanej skóry, jeżynowego likieru, delikatny tytoń i wanilia. Złożoność na niezłym poziomie, czystość aromatów też. Tylko ta intensywność do poprawy.

W ustach z plusów: Smaczna wyraźna nuta wędzonej śliwki, porzeczki, oraz skóry i czarnego pieprzu na finiszu. Wino długo trzyma się na podniebieniu. Na minus: nieco zbyt drażniąca tanina, kwasowość zaznaczona ale niewkomponowana w strukturę wina, przez co hasają samopas po naszych ustach zbyt zwracając na siebie uwagę i odciągając nas od radości obcowania ze smakami.

Wino miało potencjał na hiciora za dwie dychy, ale zbytnio chciało zaimponować nam swą werwą i zamiast połechtać usta wymierzyło prawego podbródkowego. Są i tacy, którzy lubią bardziej walecznych zawodników i tym polecamy tę flachę. Na pewno zyska też w towarzystwie kawału mięcha na talerzu.
Hiciora nie ma. Ale nie skreślamy go. Za dwie dychy to dobry deal.

3,25/5