Chateau Lidl

Nazwa wina:
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: PLN

 

Nazwa/szczep: Chateau Maison Noble Saintt Martin Bordeaux Supérieur 2008 / Francja / Merlot & Cabernet Sauvignon & Cabernet Franc Rodzaj: czerwone, wytrawne Cena: 24,99 PLN Miejsce zakupu: Lidl Ocena: ***, polecane

Odkryte w Lidlu Chateau Maison Noble było pewnym zdziwieniem. Lidl przyzwyczaił nas do tego, że swoje wina produkuje raczej sam. Niezależnie od pochodzenia winogron i tak w końcu trafiają one do jakiegoś GmbH Hamburg. Tym razem jednak Lidl postanowił chyba skopiować model biznesowy od Biedronki i zakupić wino od producenta. Pomysł zresztą to zupełnie niegłupi. Proponowane Bordeaux pochodzi od Michela Pelissier, bardziej znanego jako współpracownik architekta Jeana Nouvela. Pelissier postanowił w roku 1997 zakupić małą posiadłość w Bordeaux i zająć się produkcją wina w cenach dość przystępnych. Cena producencka butelki Chateau Maison Noble wynosi trochę powyżej 5 EUR.

A jak ze smakiem? Zupełnie nie najgorzej, choć przyznaję, że to wino pachnie jednak lepiej niż smakuje. Pachnie Chateau Maison Noble dość mocno, jakby chemicznie, beczkowo, spod tego dochodzi jednak jeszcze zapach czegoś słodkiego kwiatowego - mi się skojarzyło najbardziej z różą. W smaku dzieje się. Zaraz po otwarciu wino smakuje delikatnie, nieco owocowo, słodkawo z delikatnym kwaskowym posmakiem i schowanym alkoholem. Jakie fajne, rześkie wino, pomyślałem sobie. Po chwili natleniania zmienia się jednak i to na gorsze. Na plan pierwszy wychodzi kwas. To nie jest wino dla osób z wrzodami! Poza tym, smakuje ciągle owocowo, jeżynowo, niespecjalnie złożenie, ale dobrze. Gdyby nie ten kwas, byłoby idealnie, tak jest tylko nieźle.