Chateau Miqueu Haut-Medoc 2014

Nazwa wina: Chateau Miqueu Haut-Medoc 2014
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 39,99 PLN

 

Uwaga, jesteśmy w Bordeaux, żarty na bok: jest pałacyk na etykiecie, jest jakaś korona, naklejka z medalem, poważna apelacja, dużo francuskich słów i rocznik,  w którym nie pamiętamy już co robiliśmy. Na pierwszy rzut oka pełna profeska. Cena jak na nas kosmiczna, cztery dychy. Czy płacimy ją z bólem za etykietę i nazwę Haut-Medoc, czy jest po prostu dobre?

Chateau Miqueu Haut-Medoc 2014
39,99zł
Lidl
Czerwone, wytrawne
Francja, Bordeaux

Zapach na tyle intensywny, że wystaje z kieliszka. Wiśnie i i suszone śliwki szczerzą się w pierwszym rzędzie. Trochę truskawkowej konfitury. Dalej mamy liść laurowy, tytoń, zalążki anyżu i cynamonu. Odbeczkowe nuty wanilii, zabytkowego kredensu i pieprzu. Szczerze? Nam się bardzo podoba.

Nie jest to Pudzian, średnia budowa jak na bordosa. Sporo kwasowości, nie do końca zintegrowanej z całością, może przeszkadzać w odbiorze co większym marudom. Na plus taniny; wyczuwalne, ale przyjemnie gładkie. Niestety dość płaskie to szato, choć powietrze nadaje mu więcej charakteru z wiśnią, skórą i dębęm z pieprznym dodatkiem. Finisz taki sobie, dębowy i trochę smutny.

Czy dalibyśmy czterdzieści blach? No raczej nie. Nie ma jakiejś tragedii, wino jest do wypicia ze smakiem, nada się do kawałka mięcha, ale jak byśmy nie próbowali, nie zapadnie nam w pamięć jako szczególna okazja. Nie dostrzegamy też wielkiego potencjału na ewolucję w czasie, więc wolimy w tej cenie dwie inne flaszki.

3/5