Chateau Moulin De Riba 2016

Nazwa wina: Chateau Moulin De Riba 2016
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Carrefour
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 29,99 PLN

 

Chateau Moulin De Riba 2016
29,99 zł
Francja, Bordeaux

Już od samego czytania etykiety myśli w naszych głowach szaleją jak małolaty na pierwszej dyskotece - no bo kurczę, Bordeaux! Medoc! - apelacja legenda. Do tego uprawa biologiczna - wow, lepiej być nie może! Z drugiej strony, wiemy, że za takie dobroci winnica musi sporo płacić i gdzieś musi sobie te koszty odbić... A my nie lubimy przepłacać. Czy jest szansa, że za 3 dychy i oni zarobią, i my napijemy się dobrego wina?

Aromat jest przyzwoity, charakterystyczny dla młodych Bordeaux - mieszanka czarnej i czerwonej porzeczki, jeżyna, wiśnia, odrobina skóry i zielonej papryki. Intensywność średnia, przyjemność wąchania średnia plus. Nie jest źle, jedziemy dalej.

W ustach, .damn... mogło być lepiej. Kwasowość dość cierpka, mimo 13,5% wino wydaje się wodniste, smaki dają o sobie znak głównie przy finiszu, zdecydowanie brakuje smakowego kręgosłupa, owoc mimo naszych szczerych chęci nie daje się znaleźć, bo szybko na jego miejsce pcha się drętwa, łodygowa tanina i gorzkawy finisz. Jeśli ktoś ocenia wino tylko pod względem parametrów i lubi znane nazwy na etykiecie to być może je zaakceptuje. Dla walorów smakowych - zdecydowanie polecamy coś innego.

2/5