Ciążowo - wino bezalkoholowe

Nazwa wina:
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: PLN

 

Nazwa/szczep: Weinkönig Cabernet Sauvignon Rodzaj: czerwone, wytrawne Cena: 29,97 (ze zniżką na kod: dotrzechdych.pl) Miejsce zakupu: winabezalkoholowe.pl Ocena: *** Polecane

Dostałem od Gaba do testów  wina bezalkoholowe od winbezalkoholowych.pl. Okazja trafiła się w sam raz, Żona od pewnego czasu nie może pić wina, a jej udział w degustacjach ogranicza się do podpowiadania skojarzeń zapachowych. Poza tym, byliśmy strasznie ciekawi, jak może smakować wino bez alkoholu.

Na początek tradycyjnie poszedł zapach, po odkręceniu butelki w nozdrza uderzył mnie aromat kojarzący się z kiszoną kapustą i kwasem, zdecydowanie nieprzyjemny. M. skojarzył się nawet gorzej ze starą ruską gazetą {cytuję}. Okazało się jednak, że te pierwsze aromaty ustępują po około 30 minutach. Wino zaczyna pachnieć owocowo i lekko słonawo, prawie beczkowo. Weinkonig okazał się np. pachnieć lepiej niż testowany tego wieczoru Shiraz z Tesco. Na drugi dzień, po odstaniu w lodówce Wk zaczął pachnieć jeszcze przyjemniej, jak wino porzeczkowe domowego wyrobu i można było się już zastanawiać, czy wącha się wino "pełne" czy "bezalkoholowe".

banner_winabezalkoholowe_pl_promocjaW smaku znowu na początku dość nieprzyjemnie. Smakuje słodko-kwaśnie jak sok z czerwonej porzeczki. Potem jednak nabiera nut okołowinnych. Nawet czuć spod tej porzeczki winogrono. Znowu, porównywane w smaku z tescowym Shirazem nie było aż tak fatalne.

Najważniejsza jednak okazała się opinia Żony, która stwierdziła, że wino to to nie jest, ale jako produkt zastępczy naprawdę niezłe. Na początku wystawiała mu notę pomiędzy 1 a 1,5 gwiazdki, z tym że ta ocena dotyczyła wina w ogóle. Po 4 kieliszku udobruchała się i stwierdziła, że trunek zasługuje na równe gwiazdki trzy. Piła też Weinkoniga z przyjemnością, solennie odprawiając nim wszystkie toasty. Został wypity do ostatniej kropli. Trzeba tylko - jak prawdziwemu winu - pozwolić mu poodychać, nie warto pić go od razu po odkręceniu korka.

A to Gaba recenzja Merlota też z winbezalkoholowych.pl. Przed nami jeszcze Karol :)