Cimarosa Merlot South Africa 2018

Nazwa wina: Cimarosa Merlot South Africa 2018
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 11,99 PLN

 

I znowu Cimarosa, tym razem z Południowej Afryki. Lubimy tę serię, bo jest śmiesznie tania, a kilka przyzwoitych flaszek już nam zaprezentowała. Tym razem zabiera nas do dalekiej Afryki.

Cimarosa Merlot South Africa 2018
11,99zł
Lidl

Czerwone, wytrawne
RPA

Dość mocny zapach, czereśniowy z nutami śliwek, skórzanego siodła, ziela angielskiego i czekolady. Aromat fiołka też się znajdzie. Alkohol wyczuwalny ale dobrze się komponuje i daje kopa. Nos zaliczamy jako w porządku.

W ustach kwasowość ładnie wpleciona, taniny lekko jeszcze surowe. Jagody i czereśnie na pierwszym planie. Posmak tapenady i grillowanej papryki może być zbyt wyraźny i drażniący dla części winopijców, "zielone" nuty nie komponują się niestety zbyt dobrze. Ciało może nie majestatyczne ale raczej po grubszej stronie skali. Finisz krótki, ziołowo-miętowy i świeży.

Wino ma potencjał na kolejną fajną pozycję od Cimarosy. Jednak za duże stężenie łodygowych smaków należy uznać za wadę, momentami ciężko się to pije, choć ma kilka fajnych elementów. Może w kolejnych rocznikach uda się je bardziej okiełznać? 

2/5