Con Sur Bicicleta Riesling 2018

Nazwa wina: Con Sur Bicicleta Riesling 2018
Rodzaj wina: Białe, Półwytrawne
Miejsce zakupu: Auchan, Carrefour, Intermarche, Kaufland, Makro, Selgros, Stokrotka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 26-30 PLN

 

Cono Sur Bicicleta mają solidną opinię „winnej deski ratunku” w sytuacjach, gdy przed zakupami nie mamy czasu na zaawansowany research, lub po prostu w sklepie nie ma specjalnego wyboru. Czy ta „renoma” jest słuszna? A może te wina to coś więcej, niż tylko „mniejsze zło”, może wręcz błyszczą w swojej kategorii cenowej? Sprawdźmy!

Cono Sur Bicicleta Riesling 2018
wino szeroko dostępne
26-32zł
Chile

Aromat doprawdy nietypowy, bo nuty owocowe – jabłek, gruszek, schowane są pod mocnym akcentem leśno-warzywnym z domieszką białego pieprzu. Momentami na myśl przychodzą też klimaty znane z Jagermeistera. Raczej ciekawe to, niż piękne.

W ustach krztyna kwasowości walczy o miejsce w ustach z falą słodyczy i  przegrywa ten bój, może nie przez KO, ale na punkty. Smakuje nieźle, jest jabłkowo-cytrynowe z pieprzną nutą na finiszu, znika za to z ust szybciej niż byśmy tego chcieli.

Nieco za miękkie dla fanów wytrawnych, żwawych rieslingów, nie co za twarde dla fanów słodziaków. Do tego dziwny aromat. Wino nie jest złe, ale trochę bez sensu. Ale może w oryginalności siła? Próbujecie na własną odpowiedzialność!

2,5/5