Condor Peak Dry Red Mendoza

Nazwa wina: Condor Peak Dry Red Mendoza
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Rossmann
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 21,99 PLN

 

Nie, to nie malbec, z którym najczęściej kojarzymy Mendozę. To dość egzotyczny miks sangiovese, tempranillo i bonardy. Niestety, nie znamy rocznika, bo producent uznał to za nieważne, więc istnieje obawa, że wlał do butelki to co mu zostało. Ale oczywiście dajemy szansę.

Condor Peak Dry Red Mendoza
21,99zł
Rossmann
Czerwone, wytrawne
Argentyna, Mendoza

Nos pochowany po kątach, niezbyt intensywny. Likierowy, czujemy śliwki, śladowe ilości gorzkiej czekolady. Z czasem pojawiają się nuty wiśni i suszonej figi, trochę cedrowej deski. Nie jest źle, nie jest super. Taki tójkowy uczeń.

W ustach wiśnie, znowu wyraźna śliwka. Znajdziemy pieczonego pomidora i balsamiczne nuty. Trochę tylko tytoniu. Soczyste, ciało średnie z minusem. Delikatne garbniki są gładziutkie i zdecydowanie na plus.Kwasowość trzyma poziom i dobrze się integruje. Niezbyt rozbudowany, owocowy finisz, nie cieszy zbyt długo, ale jednak cieszy.

Naprawdę nie jest źle. Nowoświatowy sznyt, ale bez zbędnego prężenia muskułów, nie przerysowane. Dla fanów czerwieni zmęczonych mocną taniną i ciężkimi gabarytami jak znalazł. Mimo to pozostaje wrażenie, że w podobnej cenie można trafić ciut lepiej.

3/5