Cono Sur Bicicleta Carmenere 2018

Nazwa wina: Cono Sur Bicicleta Carmenere 2018
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Auchan, Carrefour, Intermarche, Kaufland, Makro, Selgros, Stacja paliw Lotos, Stokrotka, Żabka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 26-32 PLN

 

Cono Sur Bicicleta mają solidną opinię „winnej deski ratunku” w sytuacjach, gdy przed zakupami nie mamy czasu na zaawansowany research, lub po prostu w sklepie nie ma specjalnego wyboru. Czy ta „renoma” jest słuszna? A może te wina to coś więcej, niż tylko „mniejsze zło”, może wręcz błyszczą w swojej kategorii cenowej? Sprawdźmy!

Cono Sur Bicicleta Carmenere 2018
wino szeroko dostępne
26-32zł
Chile


Na dzień dobry dostajemy przyjazny, miękki aromat, który na pewno przypadnie do gustu przeciętnemu fanowi carmenere – jest słodka wiśnia, nieco malin, nieco czereśni, lekka obórka w tle i pieprzna nutka na sam koniec. Przyjemny, średnio intensywny nos, taki „akurat”. Pasuje nam.

Kwasowość jest nieco wycofana, średnie ciało i gładka (nieco sucha) tanina – wino zdecydowanie w stylu „zadowalacz mas”. Ale nie szkodzi, przecież to nic złego, pod warunkiem, że jest smaczne i ładnie skrojone. A to jest – w ustach dobry balans soczystego, czerwonego owocu na lekko pieprznym/czekoladowym tle, nuta wanilii dla uszlachetnienia całości.

Bardzo bezpieczne, komercyjne wino w klasycznym, chilijskim stylu – soczysty owoc, akcent beczkowy, zbalansowana budowa. Sprawdzi się przy wielu okazjach. Nie wahajcie się zdjąć z półki, nie będzie wtopy.

4/5