Cono Sur Bicicleta Chardonnay 2018

Nazwa wina: Cono Sur Bicicleta Chardonnay 2018
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Auchan, Carrefour, Intermarche, Kaufland, Makro, Selgros, Stacja paliw Lotos, Stokrotka, Żabka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 26-32 PLN

 

Cono Sur Bicicleta mają solidną opinię „winnej deski ratunku” w sytuacjach, gdy przed zakupami nie mamy czasu na zaawansowany research, lub po prostu w sklepie nie ma specjalnego wyboru. Czy ta „renoma” jest słuszna? A może te wina to coś więcej, niż tylko „mniejsze zło”, może wręcz błyszczą w swojej kategorii cenowej? Sprawdźmy!


Cono Sur Bicicleta Chardonnay 2018
wino szeroko dostępne
26-32zł
Chile

Bardzo, bardzo interesujący nos, mocno aromatyczny, z wyraźną nutą białych kwiatów i gruszek. Dopiero w tle, po lekkim natlenieniu dochodzą słodkie, tropikalne owoce, jak mango i ananas, a jeszcze dalej, gdy damy sobie chwilę na poszukiwania dalszych składowych, wyczujemy odrobinę miodu i skalistej mineralności. Świetny bukiet!

W ustach wyważone, zbalansowane. Wytrawne, kwasowość obecna, ale niewybijająca się, ciało średniej wagi, nieprzytłaczające. Smak jabłka papierówki, cytrusów, finiszuje odrobiną goryczki pieprzną nutą, ale w ilościach absolutnie w granicach rozsądku, wieńcząc tylko dzieło, nie wychodząc na pierwszy plan.

Takich „desek ratunku” żądamy w każdym sklepie. Eleganckie, harmonijne, dobrej jakości, w przyzwoitej cenie. Brawo Cono Sur!

4,5/5