Cono Sur Bicicleta Malbec 2017

Nazwa wina: Cono Sur Bicicleta Malbec 2017
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Makro, Selgros
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 26-32 PLN

 

Cono Sur Bicicleta mają solidną opinię „winnej deski ratunku” w sytuacjach, gdy przed zakupami nie mamy czasu na zaawansowany research, lub po prostu w sklepie nie ma specjalnego wyboru. Czy ta „renoma” jest słuszna? A może te wina to coś więcej, niż tylko „mniejsze zło”, może wręcz błyszczą w swojej kategorii cenowej? Sprawdźmy!

Cono Sur Bicicleta Malbec 2017
wino szeroko dostępne
26-32zł
Chile

Bukiet z jednej strony czereśniowo-malinowo-śliwkowy, ale to nie owocowe nuty zwracają na siebie największą uwagę. Mamy poza nimi dawkę skóry, ogniska, nutę zielonej papryki i ziołowe akcenty w tle. Całość nieco „gumowa”, robi wrażenie przegotowanej. Not great, not terrible, cytując klasyka.

W ustach już dosyć klasycznie, dawka kwasowości zachowana, zwarta, zaznaczona tanina, wino wydaje się dość szybko uciekać z ust, niosąc jedynie odrobinę smaku czerwonego owocu, zostawiając za to spore pokłady pikantno-gorzko-łodygowego finiszu.

Nieco przerysowany, jakby sztucznie napompowany malbec. Można wypić, za trzy dyszki da się jednak trafić na lepsze przykłady tej argentyńskiej gwiazdy.

3/5