Cono Sur Bicicleta Merlot 2017

Nazwa wina: Cono Sur Bicicleta Merlot 2017
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Auchan, Carrefour, Kaufland, Makro, Selgros, Stacja paliw Lotos, Stokrotka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 26-32 PLN

 

Cono Sur Bicicleta mają solidną opinię „winnej deski ratunku” w sytuacjach, gdy przed zakupami nie mamy czasu na zaawansowany research, lub po prostu w sklepie nie ma specjalnego wyboru. Czy ta „renoma” jest słuszna? A może te wina to coś więcej, niż tylko „mniejsze zło”, może wręcz błyszczą w swojej kategorii cenowej? Sprawdźmy!

Cono Sur Bicicleta Merlot 2017
wino szeroko dostępne
26-32zł
Chile

Mocny nos, ze zdecydowaną przewagą ciemnych owoców – śliwek, czarnej porzeczki. Razem z nimi idą równo nuty ciemnej czekolady, drewna, szczypta wanilii i wyraźny akcent czarnego pieprzu. Ciekawy, wielowątkowy bukiet, ciepły i zadziorny zarazem.

W solidna dawka smaku ciemnych owoców na mocno zarysowanym, pikantnym tle. Posmak pozostawia wiele śladów po sobie, począwszy od smażonej śliwki, przez czekoladę, wanilię po sporą dawkę ziołowości. Kwasowość jakaś jest, ale ginie pod tym natłokiem wrażeń. Tanina niska, ale nieco drapiąca wieńczy dzieło.

Ciekawe, mocne, bogate, ale gdzieś tu zabrakło powiewu świeżego owocu. Gdyby się pojawił, było by doskonałe wino nawet na elegancki stół. Aktualnie jest to dobra, choć mało uniwersalna propozycja dla fanów beczkowego stylu Nowego Świata.

3,5/5