Cono Sur Bicicleta Pinot Noir 2017

Nazwa wina: Cono Sur Bicicleta Pinot Noir 2017
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Carrefour, Makro, Selgros
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 26-32 PLN

 

Cono Sur Bicicleta mają solidną opinię „winnej deski ratunku” w sytuacjach, gdy przed zakupami nie mamy czasu na zaawansowany research, lub po prostu w sklepie nie ma specjalnego wyboru. Czy ta „renoma” jest słuszna? A może te wina to coś więcej, niż tylko „mniejsze zło”, może wręcz błyszczą w swojej kategorii cenowej? Sprawdźmy!


Cono Sur Bicicleta Pinot Noir 2017
wino szeroko dostępne
26-32
Chile


Aromat jest wyraźnie owocowy, dość ciemny, z nutami śliwek i wiśni. W tle, jeśli się skupimy, możemy wyróżnić szypułkę, trochę drewna, do tego w nosie pogrywa sobie lekko etanol – w końcu ten zawodnik ma aż 14 woltów. Nie jest to zwiewny, eteryczny bukiet – raczej pinot na sterydach. Da się lubić, ale fani Burgundii na pewno będą marudzić.

Ok, jest zaznaczona, już bardziej znajoma dla tego szczepu kwasowość. Ciała sporo, usta przejmują smaki porzeczek, śliwki węgierki, dochodzi do nich nuta czarnego pieprzu, szczypta tytoniu. Całość kończy delikatna tanina, a pikantny, pieprzny posmak pozostaje z nami dłuższą chwilę.

Wino wydaje się być niezbalansowane i nieco przerysowane, jest dużo ciała, spory woltaż, wysoka koncentracja ale zamiast być jego smakami pieszczeni, zdaje nam się, że cały czas z nim walczymy. Chyba wolimy bardziej finezyjne pinoty – do afiszowania muskułów są inni zawodnicy.

2,5/5