Cono Sur Bicicleta Pinot Noir Rose 2018

Nazwa wina: Cono Sur Bicicleta Pinot Noir Rose 2018
Rodzaj wina: Różowe, Półwytrawne
Miejsce zakupu: Makro
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 26-32 PLN

 

Cono Sur Bicicleta mają solidną opinię „winnej deski ratunku” w sytuacjach, gdy przed zakupami nie mamy czasu na zaawansowany research, lub po prostu w sklepie nie ma specjalnego wyboru. Czy ta „renoma” jest słuszna? A może te wina to coś więcej, niż tylko „mniejsze zło”, może wręcz błyszczą w swojej kategorii cenowej? Sprawdźmy!

Cono Sur Bicicleta Pinot Noir Rose 2018
wino szeroko dostępne
26-32zł
Chile


Dość mocno perfumowany nos kryje aromaty malin, czerwonej porzeczki, niedojrzałej truskawki. W dalszym tle kręci się odświeżająca nuta zielonego jabłka. Charakter bukietu  jest raczej słodki, ale na szczęście obyło się bez kompotowo-balonowych wrażeń. Przyjemny, czysty, lekko „kobiecy”.

Deklaracja tego wina jako „półwytrawne” może wprowadzić w pole wielu miłośników lekko słodkawych rose – jest ono dosyć dziarskie, twardawe, z wyraźnie zaznaczoną, lecz przyjemnie odświeżającą kwasowością i tylko szczyptą cukru na finiszu. Ciało jest dość pełne, wino nie znika szybko z ust, smakuje cytrusami i kwaskową poziomką.

Zbalansowane, świeże, smaczne, codzienne rose. Nie landrynka, nie lemoniadka, ale całkiem zawiadiacki zawodnik. Tylko fani słodkości będą marudzić, że nie jest tak półwytrawne jak lubią. Reszta niech się cieszy uniwersalną flaszką i do parku, i do stołu.

4/5