Corte Allodola Soave 2018

Nazwa wina: Corte Allodola Soave 2018
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 24,99 PLN

 

Veneto to nie tylko Valpolicella, ze słynnymi czerwieniami i flagowym Amarone na czele, ale też „biała” apelacja Soave, ze swymi winogronami garganega, produkująca lekkie biele, często z posmakiem migdałów i potencjałem starzenia. Rzadko widujemy te wina w marketach, także nie mogliśmy sobie odmówić testu propozycji Lidla.


Corte Allodola Soave 2018
24,99zł
Lidl
Białe, wytrawne

W aromacie raczej średnio intensywne i, koniec końców, mocno przeciętne. Jest w nim nieco aromatów jabłek i cytryny, w tle mgnienie może nuty orzechowej, a po ogrzaniu wychodzi na wierzch garść nut kwiatowych. Wszystkie to jednak w niskich rejestrach i mamy wrażenie, że doszukujemy się głębi nieco na siłę.

W ustach jest świeże i pijalne, co byłoby komplementem, gdybyśmy mówili o winie za 15zł. Bo poza tym jest dość płaskie, a od całkowitej banalności ratuje je jedynie długość w ustach.

Flaszka fajnie wygląda i fajnie się nazywa, ale czy warto płacić za nią niemałą kwotę 25zł? Raczej nie, da się oczywiście je wypić bez skrzywienia, ale w tej cenie możemy znaleźć 3x tyle wrażeń w innych butelkach.

2/5