Cotes de Gascogne Sauvignon Colombard 2017

Nazwa wina: Cotes de Gascogne Sauvignon Colombard 2017
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 14,99 PLN

 

Gaskonia jest najbardziej  znana z produkcji brandy- sławnego Armagnac’a. Jednak tworzy się tu także wino, głównie białe, a sauvignon blanc stuningowane colombard należy do częstych rozwiązań w tym regionie.

Cotes de Gascogne Sauvignon Colombard 2017
14,99zł
Lidl

Białe, wytrawne
Francja, Gaskonia

Zapach mocno świdruje nozdrza- sauvignon blanc w tej mieszance robi swoje. Da się poczuć swojskie jabłka i gruszki, soczyste brzoskwinie, są też słodkie banany i marakuja. Wyraźny wiosenny trawnik. Zawzięci odkrywcy znajdą trochę mineralnych, cementowych nut. Świeżo, owocowo, zachęcająco.

W ustach jabłka, a jakże, limonki i agrest prosto z krzaka. Zielona papryka zgrabnie tli się w drugim szeregu wraz z tablicową kredą i świeżo przyciętą trawką. Ciałko lekkie z małym plusem, za to kwasowość zdecydowana, chrupka, uruchamia ślinianki do wytężonej pracy. Pozostawia krótki, choć smaczny i orzeźwiający finisz.

Warto, zwłaszcza jeśli chcemy wydać niewiele, albo kupić większe ilości. Opcja niezbyt skomplikowana, ale wyraźna, bez wad, sporo owocu i orzeźwiającej kwasowości. Jeśli to ostatnie w dużych ilościach komuś przeszkadza, niech da sobie spokój. Dla reszty za niespełna piętnastaka należy mówić jako o okazji.

3,75/5