Cotes du Rhone Thrilles 2018

Nazwa wina: Cotes du Rhone Thrilles 2018
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 14,99 PLN

 

Nie tylko wielkie wina sprawiają, że uwielbiamy Rodan. To przede wszystkim wspaniałe źródło win codziennych o dobrej relacji ceny do jakości. Śmiało ściągajcie więc z półek wina z nawet podstawową apelacją AOC Cotes du Rhone, a jeśli uda się znaleźć Cotes du Rhone Villages, to szansa wtopy jest naprawdę nikła. Czy niedroga flaszka z Lidla potwierdzi tę teorię?

Cotes du Rhone Thrilles 2018
15,99zł
Lidl
Francja, Cotes du Rhone

Aromat niechętnie opuszcza kieliszek, trzeba mocno zanurzyć w niego nos, żeby z nim poobcować. Kiedy już to się uda, jest całkiem OK – malinowo-wiśniowy miks, szczypta eukaliptusa, odrobinka gumy balonowej, na szczęście nie psująca ogólnego dobrego wrażenia. Ciut więcej intensywności i byłoby super.

W ustach dobrze zbalansowane, kwasowość wyraźnie zaznaczona ale nie dominująca, środkiem ust płynie wyraźny, smak wiśni z pestką, śliwki, kończy się ziołowo-pieprznym ogonem. Tanina jest młoda i dziarska, a ciało średniej wagi.

W ogólnym rozrachunku wino wypada nieco szorstko, gubiąc soczystość owocu na rzecz pikantności, kwasowości i tanin, ale słuchajcie, może w tym właśnie jego charakterek? Na pewno jest „jakieś”, i na pewno nie jest nieudane. Sprawdźcie, nie kosztuje nawet dwóch dych.

3,5/5