Czy to możliwe?

Nazwa wina:
Rodzaj wina: Czerwone, Półsłodkie
Miejsce zakupu: Biedronka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: PLN

 

porto z biedronkiNazwa/szczep: Porto Tawny / Tinto Alourado Doce
Rodzaj: czerwone półsłodkie
Cena: 19,99
Miejsce zakupu: Biedronka
Ocena (0-100): 80
Pomimo że „tanie Porto” zakrawa na oksymoron, a „tanie dobre Porto” to jak reklama usług finansowych Bernarda Madoffa, gdy zobaczyłem na półkach Biedronki wino zapieczętowane numerowaną banderolą „Vinho do Porto”, postanowiłem dać im szansę.

W niepozornej biedronkowej butelce kryje się całkiem przyzwoity tawny z Domu Rodziny Symington, jednego z głównych graczy na rynku portwajnów. Smak dębowych beczek, w których kilka lat dojrzewają tawnies zaznacza się również w biedronkowej butelce.

Oczywiście nie jest to Porto, które będziecie trzymać na 18 urodziny swoich prawnuków, ale w kategorii „portwajn na co dzień” jest ono absolutnie bezkonkurencyjne – szczególnie, że jest o ponad połowę tańsze od boleśnie przeciętnego Offley Ruby, które zalega w roulette większości polskich sklepów. Zaskakujący fakt, że możemy opisywać Porto w serwisie „do trzech dych”, zawdzięczamy chyba wyłącznie właścicielowi Biedronki, czyli konsorcjum Jeronimo Martins, zamawiającemu pokaźne porcje niezłych lokalnych win dla swojej portugalskiej sieci sklepów Pingo Doce. Dzięki temu do Polski czasem też trafiają portugalskie perły za grosze. Z tego samego powodu jeszcze do niedawna w Biedronce pojawiało się bezczelnie tanie vinho verde. Niestety firma zaprzestała jego sprzedaży, ale Porto Symingtonów w pełni tą stratę wynagradza. Dzięki niemu melancholijne jesienne wieczory zapowiadają się o wiele przyjemniej …

RED: Wpis gościnny - dzięki Michał! i zapraszamy z kolejnymi wrażeniami :)