Czyszczenie półek - I/III

Nazwa wina:
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: PLN

 

Nazwa/szczep: Cellier des Vestiges Romains 2010/ Vin de Pays du Gard / Francja Rodzaj: czerwone, wytrawne Cena: 23,90 Miejsce zakupu: Bachus Ocena: ***, polecane

Bardzo miłe popołudnie spędzone w restauracji Oregano {uwaga: product placement} niespodziewanie przemieniło się w wieczorną spontaniczną degustację wina. Czas po temu był najwyższy, bo na półkach d3d zgromadziło się już sporo zaległości.

[caption id="attachment_1349" align="alignleft" width="300" caption="vin de pays du gard"][/caption] Winem, od którego zaczęliśmy było francuskie wino regionalne z regionu Gard. Z duszą na ramieniu przystąpiłem do degustacji. Jakoś dotychczas nie udało mi się trafić w Polsce na wino francuskie d3d, które byłoby pijalne bez przykrości. Tym razem jednak obyło się bez ofiar.

CdVR okazało się winem o mocnej kwasowości, o zapachu, który kojarzył się nam z kiszoną kapustą. Jak stwierdził Ar. bardzo dobre do klasycznego francuskiego bigosiku, bardzo miłe pierwsze rozczarowanie. Po chwili odetchnięcia stało się jeszcze przyjemniej - wino nabrało lekko owocowego wiśniowego smaczku. Uleciał też gdzieś zapach kiszonki. Wniosek: nie pić zaraz po otwarciu, dać odczekać, ale pić warto.