Czyszczenie półek - III/III

Nazwa wina:
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: PLN

 

Nazwa/szczep: Bordeaux Appellation Controlee 2009 / Lidl Rodzaj: czerwone, wytrawne Cena: 13,39 Miejsce zakupu: Lidl Ocena: ***, polecane

Przy zakupie ujęła mnie kontretykieta, a zwłaszcza stwierdzenie: Nieważne, czy będziecie się Państwo delektować tym ekskluzywnym winem od razu, czy też pozwolicie mu dojrzewać przez 2 lata - zawsze będzie to wspaniałe doznanie smakowe. Acha, już widzę, jak amatorzy win d3d (łącznie ze mną) lecą do Lidla, wykupują tanie Bordeaux, przekładają je do swojej piwnicy na wina i w skupieniu czekają przez 2 lata na jego otwarcie. Ta, jasne.

Ja się nie doczekałem i okazało się, że słusznie. Lidlowskie Bordeaux było 3 winem wieczoru. W zapachu klasyka - średnia koncentracja porzeczka. W smaku garbnikowe, lekko słonawe, bardziej kwasowe od  Tarragony, pieprz na finiszu. Po prostu dobre wino do codziennego spożycia. Razem z Ar. wahaliśmy się między daniem mu 3 a 4 gwiazdek. Ostatecznie dostało 3, ale gdyby nie to, że startowało razem z Tarragoną, może dostałoby i więcej?