Daos Treasure Chardonnay 2018

Nazwa wina: Daos Treasure Chardonnay 2018
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Faktoria Win
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 19,99 PLN

 

Kolejne Mołdawskie wino starające się walczyć z łatką przypiętą do swego kraju pochodzenia – elegancka etykieta, jakieś medale, starzenie w beczce. Do tego słuszny woltaż. Zapowiada się konkretny zawodnik. Sprawdzamy.

Daos Treasure Chardonnay 2018
19,99zł
Mołdawia

Zapach jest zdecydowanie słodki – dojrzałego ananasa, banana, nutkę migdałów, cukierków „krówek”, trochę dojrzałych brzoskwiń i słodkich białych kwiatów – nie jest to może zapachowy zawrót głowy, raczej stonowany aromat, ale elegancki i nieprzegięty. Podoba nam się!

Ma sporo ciała, kwasowość schowaną za wyraźnym smakiem dojrzałych cytrusów, migdałów, popcornu maślanego. Kończy się trochę zbyt długą goryczką, ale w przypływie dobrego nastroju uznamy to za dodającą charakteru klamrę kompozycyjną. Zostaje długo w ustach, zostawia przyjemny posmak.

Jesteśmy tym bardziej zadowoleni, kiedy przypomnimy sobie, że zapłaciliśmy za nie 2 dychy. Smakuje jak za cztery. Jeśli lubicie wytrawne, stonowane wina muśnięte beczką – macie fajną flachę w dobrej cenie. Mołdawia Pany!

4/5

Uwaga! Nie tylko my doceniamy wina Daos Treasure - Cabernet i Chardonnay z tej serii otrzymały złote medale podczas Galicia Vitis 2019. Brawo!