Domaine Peiriere Cabernet Sauvignon Reserve 2018

Nazwa wina: Domaine Peiriere Cabernet Sauvignon Reserve 2018
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Duży Ben
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 24,99 PLN

 

Co my tu mamy: niedrogie jednoszczepowce, cabernet i merlot, z langwedockiej regionalnej kategorii Pays d’Oc, która produkuje całe morze (20% całego francuskiego eksportu!) wina, zwykle młodego, prostego, gotowego do picia. Winiarze z Langwedocji lubią też jednak wypuszczać perełki w dobrych cenach, a te flaszki wyglądają schludnie i elegancko, więc dajmy im szanse.

Domaine Peiriere Cabernet Sauvignon Reserve 2018

24,99zł
Francja, Pays d’Oc
Czerwone, wytrawne

Owoce w aromacie nie do końca świeże – trącą lekką plasteliną, ugotowaną wiśnią, ma dużo akcentów ziołowych w tle. Podoba nam się jego nieoczywistość, brakuje owocowej werwy i szczerości – wrażenia mieszane, nie możemy jednoznacznie tego nosa ani zganić, ani pochwalić.

W ustach jest dosyć szorstkie i zadziorne, ponownie oszczędzono nam świeżych owocowych smaków na rzecz pieprznych, ziołowych akcentów, zaznaczonej kwasowości i szorstkiej taniny, pikantnego finiszu. Wszystko to jest na niezłej podbudowie krągłego ciała, więc nie ma wrażenia picia śmiesznej karykatury muskularnego wina, ale wrażenia są dosyć specyficzne i nie polecamy go do niezobowiązującego popijania na pikniku. Z kawałkiem grillowanego mięsa mogłoby jednak zrobić świetną robotę.

Zadziorny, szorstki, mało owocowy cabernet, ale trzeba przyznać – mało przyjazny. Jesteśmy umiarkowanie na tak. Dla odważnych!

3,5/5