Domaine Peiriere Grenache Rose Reserve

Nazwa wina: Domaine Peiriere Grenache Rose Reserve
Rodzaj wina: Różowe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Duży Ben
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 24,99 PLN

 

Co my tu mamy: niedrogie sauvignon blanc z langwedockiej regionalnej kategorii Pays d’Oc, która produkuje całe morze (20% całego francuskiego eksportu!) wina, zwykle młodego, prostego, gotowego do picia. Winiarze z Langwedocji lubią też jednak wypuszczać perełki w dobrych cenach, a ta flaszka wygląda schludnie i elegancko, więc dajmy jej szanse.

Domaine Peiriere Grenache Rose Reserve

24,99zł
Francja, Pays d’Oc
Różowe, wytrawne

Zaskakująco wyraźny bukiet, słodkawy, z nutami fiołków, czerwonej porzeczki, cytryny, niedojrzałej truskawki. Zbalansowany i czysty, przyjemny w odbiorze. Po lekkim ogrzaniu wychodzi lekka nuta gumy balonowej, ale nawet to nie jest w stanie zepsuć dobrego pierwszego wrażenia.

W ustach już nieco bardziej zacięte, delikatna słodycz jest ostro kontrowana wyraźną kwasowością, która w końcowym rozrachunku dominuje nasz język. Średniej wagi ciało przenosi smak cytryny, poziomki, finiszując z lekko pieprznym akcentem i szczyptą goryczki.

Koniec końców obcowanie z tym winem zaliczamy do udanych. Dysonans między nosem a ustami był ciekawą niespodzianką, wino jest jak rockowa piosenka z ckliwym fortepianowym wstępem. My lubimy takich charakternych zawodników i niewykluczone, że jeszcze po to zadziorne rose sięgniemy.

4/5